Další podvod při prodeji ojetého auta

08.07.2019

Před nedávnem jsme hledali Volkswagen Tiguan pro našeho zákazníka. Prohlédli jsme celkem 8 aut, každé z nich mělo nějaké nedostatky. Ale jedno auto, nebo spíše jeho prodejce nás zklamal opravdu hodně.

Takže, VW Tiguan, rok výroby 2014, 2.0 TDI, manuální převodovka, nájezd kolem 150.000 km, cena 350.000 Kč. Hned při začátku kontroly jsem si všiml, že auto bylo zahřáté, což se mi samozřejmě nelíbilo. Při optické kontrole jsme našli jenom jeden lakovaný blatník, dále jsme vyrazili na zkušební jízdu. Projeli jsme kousek silnice mimo město a pak jsem požádal prodejce, zda můžeme jet i do města pro kontrolu podvozku. Ale odpověď byla překvapující: "nemám čas, čekají na mě 20 lidí, chystáme se na grilovačku a zdržel jsem se kvůli vám". Po přijetí jsem připojil diagnostiku a rovnou začal testem DPF filtru. A trefil jsem se - přeplněný - 110%. Podíval jsem se také, kdy se naposled vymazávaly chyby z jednotky motoru - před 10 km.

Takže jasný - prodejce ví o závadě, schválně spustil regeneraci filtru před naším příjezdem a schválně nenechává jezdit ve městě, aby chyba motoru nenaskočila znovu. Normální člověk by si nechal vyčistit filtr za 5-7 tisíc Kč, prodal auto poctivě a férově, jenom by vydělal na tom o něco méně. Jenomže překupník chce vytěžit nejvyšší možnou částku i za cenu podvodu.

Hlavní na tom je, že se to stálo před 2 týdny, ale auto jíž není na prodej. Někdo si to koupil, veselé odjel domu, a pak se nemilé překvapil na servisu, když slyšel částku v desetitisících Kč.

Odvážím se předpokládat, že reklamace v tomto případě fungovat nebude. Pokud prodejce zjevně ví o problému a snaží se ho skrýt, tak se určitě pojistí ve smlouvě...

P.S. Fotka jiného, ale podobného auta.