Zase stočený tachometr...

02.02.2019

Dnes jsme se byli podívat se zákazníkem na Citroen C5 Tourer, r.v. 2010, na tachometru 94000 km. Auto čerstvě dovezeno z Belgie a prodejce přikládá k autu certifikát o prověření kilometrů...

Hned po první prohlídce interiéru jsem měl velké pochybností o poctivosti nájezdu - volant byl hodné ošoupaný, boční části sedaček ulomené, lak na klikách dveří poškozený.. "To ne, toto auto má  tak 200 tisíc za sebou" - domníval jsem se. Připojil jsem diagnostiku, a co vidím - nějaký odborník zapomněl, že se nájezd občas ukládá i v jednotce DPF filtru a neupravil původních 175000 km.

Je mi to hodně lito. Auto na svých najetých 175000 km vypadalo celkem slušně - nikdy nebouráno, podvozek pevný, motor běží skvěle. Kdyby to mělo původní nájezd na tachometru a odpovídající cenu, tak bych to rozhodně doporučil ke koupi. Jenomže prodejce v bazaru chtěl prostě vydělat více. Mnozí z nich mají potřebu vytěžit každou možnou korunu a nevadí jim způsob takového výdělku.

Přátelé a kamarádi, buďte hodně opatrní, nevěřte v pohádky, které slyšíte od prodejců a zejména nevěřte papírům přiloženým k autu. Dají se lehce zfalšovat.